Коктел ананас

2за 2 особи
100ml Happy Day
ананас
2 лажички сок Rauch
лимета
шампањ и кокосови снегулки

Врвот на чашата потопете го во сокот од лимета а потоа во кокосовите снегулки за да можат убаво да се залепат. Сипете прво Happy day ананас , потоа додадете го мразот и на крајот додадете го шампањот.

Коктел Cherry Tini

за 4 особи
300ml бренди вишна
90ml водка
90ml Happy day Amarena Cherries
1 лажиче Rauch сок од лимон

Сипете ги сите состојки во шејкер со многу мраз и добро промешајте. Сервирајте во чаша.

Коктел Манго Водка

за 2 особи
5cl Водка
8-10 капини
300мл Happy day Mango
Сода
Дробен мраз
Нане Мента

Наполнете 2 чаши со дробен мраз и Happy day Mango. Потоа додадете ја водката. На крај содата и украсете со капините и ливчињата нане.