bota ime - Kafeja ime

Në stolin e parkut apo në gjiro me makinë? Si një goditje e shpejtë energjie apo si një trajtim për kënaqësi? Krijo botën tënde ashtu siç dëshiron ti! Cafemio ju mbështet me katër shije freskuese, të bëra me qumësht nga Alpet Austriake. Falë shishes së rimbyllshme, Cafemio është shoqëruesi perfekt, pavarësisht se çfarë po bëni.


CAFEMIO Frappuccino

Thuajeni lamtumirë Kafiterive! Me vetëm disa përbërës, ju mund të krijoni një Frappuccino në shtëpinë tuaj.

Përbërësit:
1 shishe CAFEMIO Cappuccino ose Macchiato
2 lugë kakao pluhur
1 lugë gjelle vanilje
pak kripë
akull
krem për ëmbëlsira dhe copëza çokollate të errët - zbukurimet opsionale

Përgatitja:
Kombinoje CAFEMIO, pluhur kakao, vanilje dhe kripë në një blender . Shtoni akull dhe masën si pure dhe perzijeni edhe për 30-60 sekonda. Për ta bërë më të trashë, shtoni më shumë akull.. Hidhni në një gotë dhe zbukuroni me krem për ëmbëlsira dhe copëzat e çokollatës së errët.

CAFEMIO yoghurt

Sot diçka e shpejtë dhe e lehtë për ata që zgjohen vonë: Coffe Yoghurt.
Shijoni këtë trajtim të ëmbël dhe zgjim të efektshëm. Mëngjesi i përsosur e bën një ditë të përsosur.

Përbërësit:
1 shishe CAFEMIO Macchiato ose Intenso
2 gota jogurt

Përgatitja:
Hidh jogurt në një tas. Shtoni ½ CAFEMIO në secilin prej tyre. Shijoje :)

Cappuccino Muffins

Bërë me dashuri në kuzhinë kreative CAFEMIO. Ne i duam ata si një snack i lehtë për kohën e kafesë, mëngjes ose në çdo kohë.

Porcionet: 12 Muffins
Koha e përgatitjes: 40 min

përbërësit:
1/2 filxhan sheqer,
1/4 filxhan kafe sheqer,
1/2 gotë gjalpë shkrirë,
1 vezë,
2 lugë pluhur pjekje,
2 gota miell,
1 lugë vanilje,
½ filxhan CAFEMIO Cappuccino,
1/4 filxhan kakao,
1 filxhan çokollatë,

Përgatitja:
Ngroheni furrën në 180 gradë. Vendosni 12 letra per kek ne tave. Kombinoni të dyja sheqerin dhe gjalpin e shkrirë në një tas.
Trazojini mirë deri sa të formohet një masë homogjene. Pastaj shtoni vezë, vanilje, sheqer pluhur dhe CAFEMIO
Dhe pëzijeni mirë. Tani shtoni kakao pluhur, miell dhe copëzat e çokollatës. Plotësoni çdo letër deri n2/3 e lartësisë. Piqeni në
furrë me 180 gradë për 20 minuta. Lëreni të ftohet dhe shijojeni!