Bota ime - Kafja ime

Në stolin e parkut apo në makinë? Si një dozë e shpejtë energjie apo si një trajtim i veçante? Krijo botën tënde ashtu siç dëshiron! Cafemio ju shoqëron me dy shije freskuese, të bëra me qumësht nga Alpet Austriake. Falë shishes me kapak, Cafemio është shoqëruesi perfekt, pavarësisht se çfarë po bëni.


Frappuccino

Me vetëm disa përbërës, ju mund të krijoni një Frappuccino në shtëpinë tuaj.

Përbërësit:
1 shishe CAFEMIO Cappuccino ose Macchiato,
2 lugë kakao pluhur,
1 lugë gjelle vanilje,
pak kripë,
akull,
krem për ëmbëlsira dhe copëza çokollate të errët - zbukurimet opsionale

Përgatitja: Kombinoje CAFEMIO, pluhur kakao, vanilje dhe kripë në një blender . Shtoni akull dhe masën si pure dhe perzijeni edhe për 30-60 sekonda. Për ta bërë më të trashë, shtoni më shumë akull.. Hidhni në një gotë dhe zbukuroni me krem për ëmbëlsira dhe copëzat e çokollatës së errët.

Yoghurt

Sot diçka e shpejtë dhe e lehtë për ata që zgjohen vonë: Coffe Yoghurt.
Shijoni këtë trajtim të ëmbël dhe zgjim të efektshëm. Mëngjesi i përsosur e bën një ditë të përsosur.

Përbërësit:
1 shishe CAFEMIO Macchiato ose Intenso
2 gota jogurt

Përgatitja:
Hidh jogurt në një tas. Shtoni ½ CAFEMIO në secilin prej tyre. Shijoje :)

Cappuccino Muffins

Bërë me dashuri në kuzhinë kreative CAFEMIO. Ne i duam ata si një snack i lehtë për kohën e kafesë, mëngjes ose në çdo kohë.

Porcionet: 12 Muffins
Koha e përgatitjes: 40 min

përbërësit:
1/2 filxhan sheqer,
1/4 filxhan kafe sheqer,
1/2 gotë gjalpë shkrirë,
1 vezë,
2 lugë pluhur pjekje,
2 gota miell,
1 lugë vanilje,
½ filxhan CAFEMIO Cappuccino,
1/4 filxhan kakao,
1 filxhan çokollatë,

Përgatitja:
Ngroheni furrën në 180 gradë. Vendosni 12 letra per kek ne tave. Kombinoni të dyja sheqerin dhe gjalpin e shkrirë në një tas.
Trazojini mirë deri sa të formohet një masë homogjene. Pastaj shtoni vezë, vanilje, sheqer pluhur dhe CAFEMIO Dhe pëzijeni mirë. Tani shtoni kakao pluhur, miell dhe copëzat e çokollatës. Plotësoni çdo letër deri n2/3 e lartësisë. Piqeni në furrë me 180 gradë për 20 minuta. Lëreni të ftohet dhe shijojeni!