Портокал
Рибизла
Вишна

NO HAPPY NO DAY

Happy Day ka  shije te veçantë me një cilësi të lartë. Gama e gjërë e brandeve ju bën të udhëtoni mes shijeve te ndryshme. Nga shijet klasike si portokalli dhe molla, Happy Day ofron te gjithe gamën e frutave  duke përfshirë dhe frutat ekzotike si mango, shega dhe qitro.


Нашиот нов ТВ спот

Happy day станува Vegan!

Happy day ја носи V-ознаката и е 100% производ кој е погоден за вегани. Сертификатот со В-ознака е издаден од страна на Асоцијацијата на Вегани Австрија. Се користат најсовремени механички процеси за филтрирање за време на кои на кои нема потреба од додавање на желатин во истите.

Коктел ананас со шампањ

за 2 особи
100ml Happy Day
ананас
2 лажички сок Rauch
лимета
шампањ и кокосови снегулки

Врвот на чашата потопете го во сокот од лимета а потоа во кокосовите снегулки за да можат убаво да се залепат. Сипете прво Happy day ананас , потоа додадете го мразот и на крајот додадете го шампањот

Коктел Cherry Tini

за 4 особи
300ml бренди вишна
90ml водка
90ml Happy day Amarena Cherries
1 лажиче Rauch сок од лимон

Сипете ги сите состојки во шејкер со многу мраз и добро промешајте. Сервирајте во чаша

Коктел Манго Водка

за 2 особи
5cl Водка
8-10 капини
300мл Happy day Mango
Сода
Дробен мраз
Нане Мента

Наполнете 2 чаши со дробен мраз и Happy day Mango. Потоа додадете ја водката. На крај содата и украсете со капините и ливчињата нане.