CREAMY. MILKY. ICY.

The creamiest iced coffee: The Italian lifestyle with fresh milk from the Alps. Discover your favourite flavour - Cappuccino & Macchiato. Both are incredibly creamy. The only difference is in the strength of the coffee.


Stay Creamy – Stay Cafemio

Уживајте во совршениот италијански вкус создаден по оригиналниот Cafemio рецепт! Откријте го вашиот омилен вкус помеѓу трите вкуca на Cafemio. Се разликуваат по количината на кофеин, но заеднички им е перфектниот кремаст вкус.

CAFEMIO Frappuccino

Ви предлагаме чудесен рецепт за подготовка на домашно Фрапучино со само неколку состојки!

Состав: 1шише CAFEMIO Cappuccino или Macchiato,
2 лажички какао во прав,
1 лажичка екстракт од ванила,
прстофат сол,
мраз,
слатка павлака и парчиња од темно чоколадо.

Подготовка: Во блендер ставете ги CAFEMIO, какао правот, ванилата и солта. Блендирајте 30-60 секунди. За погуста смеса додадете мраз и блендирајте уште 45-60 секунди. Сипете во стаклена чаша и украсете со шлаг и парчиња темно чоколадо.

CAFEMIO јогурт

Направени со љубов во CAFEMIO кујната. Ги сакаме како закуска со кафе, за појадок или било кое време во денот.
Рецепт за 12 мафини. Време на подготовка: 40 минути.

Состојки: 1/2 шоља шеќер,
1/4 шоља кафен шеќер,
1/2 шоља стопен путер,
1 јајце, 2 лажички прашок за пециво,
2 шољи брашно,
1 лажиче ванила,
1/2 шоља CAFEMIO Cappuccino,
1/4 шоља какао,
1 шоља чоколадни парчиња.

Подготовка: Загрејте ја рерната на 180 степени. Наредете хартија за печење во плех за мафини. Во посебен сад соединете ги белиот и кафен шеќер и додадете го путерот. Мешајте додека не добиете хомогена смеса. Потоа додадете го јајцето, ванилата, прашокот за пециво и CAFEMIO-то и мешајте се додека состојките не се соединат добро. На крај додајте го какаото во прав, брашното и чоколадото. Наполнете го секое калапче со по 2/3 од смесата. Печете на 180 степени. Испечените мафини оставете ги да се изладат и потоа УЖИВАЈТЕ!

Cappuccino мафини

Направени со љубов во CAFEMIO кујната. Ги сакаме како закуска со кафе, за појадок или било кое време во денот. Рецепт за 12 мафини.

Време на подготовка:
40 минути.

Состојки:
1/2 шоља шеќер,
1/4 шоља кафен шеќер,
1/2 шоља стопен путер,
1 јајце,
2 лажички прашок за пециво,
2 шољи брашно,
1 лажиче ванила,
1/2 шоља CAFEMIO Cappuccino,
1/4 шоља какао,
1 шоља чоколадни парчиња.

Подготовка:
Загрејте ја рерната на 180 степени. Наредете хартија за печење во плех за мафини. Во посебен сад соединете ги белиот и кафен шеќер и додадете го путерот. Мешајте додека не добиете хомогена смеса. Потоа додадете го јајцето, ванилата, прашокот за пециво и CAFEMIO-то и мешајте се додека состојките не се соединат добро. На крај додајте го какаото во прав, брашното и чоколадото. Наполнете го секое калапче со по 2/3 од смесата. Печете на 180 степени. Испечените мафини оставете ги да се изладат и потоа УЖИВАЈТЕ!